14 червня у Житомирі урочисто відкрили Центр підтримки і розвитку підприємництва, який діятиме при Житомирська філія Житомирського обласного центру зайнятості. Центр слугуватиме майданчиком для проведення різноманітних заходів та надання консультаційної підтримки як підприємцям-початківцям, так і досвідченим бізнесменам. А всі, хто бажає розвивати власну справу, зможуть отримати нові знання або потрібну інформацію на основі чинного законодавства, передового досвіду та міжнародної практики.

В урочистостях взяли участь начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко, перша заступниця міського голови м.Житомира Світлана Ольшанська, в.о. начальника Головного управління ДПС в Житомирській області Теодозія Чернецька, співголова Спільного представницького органу роботодавців Житомирщини Юрій Гамкрелідзе, директор Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ярослав Возний,  роботодавці, менеджери з персоналу та підприємці.

Директорка Житомирського обласного центру зайнятості Galina Korinna у вступному слові аргументувала, чому саме служба зайнятості ініціювала відкриття такого центру. По-перше, служба завжди була надійним партнером бізнесу: допомагала добирати й навчати потрібні кадри та підтримувала фінансово через різні компенсаційні програми. По-друге, вона найбільше зацікавлена у розвитку бізнесу, адже це додаткові робочі місця для працевлаштування безробітних. Окрім того, служба зайнятості вже багато років фінансово підтримує безробітних, які прагнуть займатись підприємництвом.

  • «Ми одноразово виплачували людині всю належну суму допомоги по безробіттю. За 20 років цією послугою скористались понад 12200 безробітних. А з липня 2022 року служба зайнятості задіяна в реалізації програми мікрокредитування «Власна справа» урядового проєкту єРобота. Маємо на Житомирщині вже  216 отримувачів грантів на загальну суму понад 50 млн грн. Але найголовніше, що підприємці задекларували створення 478 нових робочих місць» - зазначила Галина Корінна.

Віталій Бунечко наголосив на важливості відкриття такого центру у важкий для країни час.

  • «Підприємці та великий бізнес Житомирщини у цей важкий для країни час стали надійною опорою не лише для своїх робітників, а й для наших захисників. Тож ми маємо продовжувати надавати бізнесу максимальну підтримку та створювати умови для народження та розвитку нових проєктів. Тим більше, що саме такий підхід ми активно впроваджували на Житомирщині до повномасштабного вторгнення, коли наш регіон був визнаний найбільш сприятливим для ведення бізнесу міжнародним рейтингом «Doing business». Ми продовжуємо робити це і зараз» - сказав він.

Свої думки щодо майбутньої діяльності Центру підтримки і розвитку підприємництва висловили під час заходу і представники бізнесу.

  • «Що особисто для мене означає створення такого центру? Це можливість зустрітися з колегами, експертами, професіоналами, бути почутим, розділити власні питання, які нам болять чи виникають, і разом з усіма прийти до спільного якогось рішення. Тому я в очікуванні від тих зустрічей, проєктів, програм та ідей, які тут відбуватимуться і народжуватимуться» - зазначила менеджер з персоналу ТОВ «Флексіблс Україна» Катерина Литвинчук.
  • «Для підприємців, особливо новеньких, дуже важливі такі центри. Тому що це взаємодія, це спілкування. Ми можемо поділитись певними досвідами, але й перейняти набагато більше. Ми тільки починаємо вчитися і не надто хочеться на власних помилках це робити, а навпаки – з досвідом йти в ногу з часом і робити те, що кожному необхідно» - висловилась підприємиця з Житомира Єлизавета Яворська, яка торік розпочала бізнес завдяки мікрогранту від урядового проєкту єРобота;

Послуги і можливості новоствореного Центру презентувала гостям заступниця директора Житомирської філії обласного центру зайнятості Людмила Шевчук. Так, основними напрямами його діяльності будуть:

  • навчання (семінари, тренінги, школа підприємництва);
  • консультування (безоплатні індивідуальні та групові консультації з питань організації, провадження та розвитку підприємницької діяльності);
  • інформування (щодо основних інструментів розвитку підприємництва, послуг служби зайнятості для роботодавців та ін.);
  • підтримка бізнесу (компенсаційні програми служби зайнятості, гранти, коворкінг зона).

Користуючись урочистою нагодою, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях і Житомирський обласний центр зайнятості підписали Меморандум про співпрацю.

А підприємці, які відвідали Центр у день його відкриття, взяли участь у першому тренінгу «Ніша. Продукт. Продажі», який провів експерт з бізнес-задач, засновник CITY PROFIT Володимир Пімєнов.

Сподіваємось, що для підприємницького середовища Житомирщини Центр підтримки і розвитку підприємництва стане епіцентром активності й акумулювання креативних ідей, які згодом втіляться в успішний бізнес.

Контактні дані Центру підтримки і розвитку підприємництва:

 

Анонс/Подія: 
Подія