24 квітня з нагоди Всесвітнього дня охорони праці на базі Центру професійно-технічної освіти м. Житомир відбулась тематична дискусія. Її тема – це гасло цьогорічного дня охорони праці «Безпечне та здорове майбутнє праці». Мета заходу – обговорення актуальних питань в сфері охорони  праці, інформування про діяльність відповідних держорганів та профілактичну роботу щодо запобігання нещасними випадкам на виробництві та формування в найближчому майбутньому здорової робочої сили.

Заступник директора обласного центру зайнятості Тетяна Касімцева під час заходу висвітлила проблемні питання працевлаштування та зайнятості молоді в області. Вона повідомила, що молоді люди до 35 років складають третину серед загальної чисельності безробітних. З початку року статус безробітного в області мали 7 000 молодих осіб, що на 450 осіб менше, ніж торік за цей період. Працевлаштувати вдалося трохи більше 3200 молодих осіб.

Одна з головних проблем з пошуком роботи для молоді, як зазначила Т.Касімцева,  - це невідповідність їхньої освіти запитам ринку праці. Більшість вакансій нині потребують фахівців робітничих професій, тоді як серед безробітних переважають спеціалісти з вищою освітою.

  • За минулорічною статистикою, лише 20% українських випускників шкіл обрали навчання в професійно-технічних закладах. Серед безробітних Житомирщини співвідношення випускників профтехнічних і вищих закладів наразі складає 1 до майже 6. Так, цьогоріч користувались послугами служби зайнятості 39 випускників ПТУ і 218 – випускників вузів. Ринок праці перенасичений спеціалістами з вищою освітою і їм досить проблемно знайти роботу» - констатувала Т.Касімцева.

Молоді також проблемно розпочати трудовий шлях через відсутність практичного досвіду, низьку адаптованість та підвищені очікування від роботи щодо престижу, розміру заробітку, характеру й умов праці.

Анонс/Подія: 
Подія